niedziela, 26 lipca 2020

Właściwości zdrowotne złota

O o tym, że biżuteria poprawia humor niemalże każdej kobiecie wspominać nie trzeba. O tym, że jest przyjemna dla oczu właścicieli jak i towarzyszy, również. Złoto to szlachetny kruszec, który towarzyszy ludziom już od zarania dziejów i jest wykorzystywany w przeróżny sposób. Mimo że wszyscy go znamy, jest w Europie powszechnie dostępny to jednak  jest to jeden z najrzadziej występującyh pierwiastków, co czyni je równocześnie niezwykle wartościowym.  Złote błyskotki, złota zastawa, złote elementy nawet w sprzęcie elektronicznym. 

A zastanawialiście się kiedykolwiek jak złoto wpływa na nasz organizm?

 Dziś o tym kilka słów.

Naukowcy wciąż zadają sobie nowe pytania i to pcha ten świat do przodu. Już od dawna toczą się dyskusje i badania na temat złota, zarówno pozytywnych wpływów jego noszenia a także środków ostrożności, które trzeba zachować w niektórych przypadkach. 
Do jakich wniosków doszli w swoich badaniach ? 

Złoto a działanie przeciwbakteryjne


Główną właściwością, o której wiedziały i wykorzystywały w praktyce nasze babcie, jest działanie bakteriobójcze złota. Kiedy na oku pojawi się jęczmień usłyszysz najsłynniejszą radę , potrzyj go obrączką’ i co ciekawe, to naprawdę w wielu przypadkach wystarczy. Połączenie masażu, wytworzenie ciepła i dodatkowe działanie bakteriobójcze złota działa w tym przypadku jak najlepszy środek leczniczy. Oprócz tego działa również przeciwgrzybiczo. Niszczy pierwotniaki i roztocza. Próbowaliście?

Złoto w dermatologii i chirurgii plastycznej


Złoto wykorzystywane jest również przez dermatologów i chirurgów plastycznych, którzy stosują cienkie złote nici do implantacji w skórę. Przyspiesza to regenerację skóry przez stymulację do wytwarzania nowych komórek. Materiał jest całkowicie bezpieczny, ze względu na swoją biozgodność. Z  wyjątkowego kruszca korzystają również stomatolodzy.


Złoto, działanie na organizm

Według dr n.farmaceutycznych Przemysława Rokickiego złoto ma dużo szersze działanie w farmakologii niż mogłoby się wydawać m. in:
  • hamuje procesy zachodzące w chorobach autoimmunologicznych np. ( tocznia, łuszczycy, bielactwa)
  • pomaga w ukojeniu objawów alergicznych przez hamowanie wytwarzania prostaglandyn i histaminy
  • ma zdolności łączenia się z czerwonymi krwinkami , leukocytami a także białkami krwi

Złoto a biżuteria


Już samo noszenie biżuterii wpływa pozytywnie na organizm. Złoto potrafi regulować pracę gruczołów dokrewnych, dodatkowo doskonale wpływa na choroby układu sercowego zmniejszając nawet arytmię serca, jakby tego jeszcze było mało,  ten wyjątkowy kruszec może wspomagać walkę z otyłością, wspomagając procesy trawienne. Pozytywnie wpływa także na układ neurologiczny.
Czy może być piękniej?

UWAGA
Ale, jak ze wszystkim, ze złotem, mimo wyjątkowych właściwości przesadzać nie można.
Kruszec potrafi odkładać się w naszych tkankach i w zbyt dużych ilościach działać na organizm toksycznie.
Uważać powinny również osoby z epilepsją, gdyż błysk złota może doprowadzić do napadu epileptycznego.


A jeśli interesuje Was biżuteria, wysokiej jakości złoto i piękne wyroby możecie znaleźć na
Sama korzystam wielokrotnie z tego sklepu. Złoto nie wychodzi z mody, w rodzinie cieszą się nim młode dziewczynki i dojrzałe panie. Znajdziecie tu pełen wachlarz grawerów, dedykowanych biżuterii dobranych do wieku i okazji. 


Pozdrawiam,
Justyna

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...