czwartek, 19 marca 2020

3 powody, dla których warto poznać aloes

Znany od wieków, wyjątkowa roślina z bogactwem składników bioaktywnych, skuteczność potwierdzona wieloma badaniami - aloes.  Pojawia się zarówno w mojej diecie jak i w pielęgnacji już od dawna, wspierając zdrowie i urodę. To jedna z najbardziej wszechstronnych roślin jakie daje nam Matka Ziemia. Wszechstronność


Aloes to dla mnie  totalny superfood. Możesz go wykorzystać praktycznie na wszystko. Aloes świetnie wpływa na układ odpornościowy, potrafi znakomicie regulować układ pokarmowy, pomaga w walce z otyłością i problemami z gospodarką cukrową a nawet działa profilaktycznie w przypadku chorób nowotworowych. Wspomaga organizm na wielu płaszczyznach. Majstersztyk!

Włosy, skóra, paznokcie


Aloes można stosować zarówno zewnętrznie jak i wewnętrznie.  Jak pewnie wiecie, roślina ta  często wykorzystywana jest do produkcji kremów, masek, odżywek i jestem pewna, że z tej strony go znasz. Jest popularnym humektantem, czyli substancją, która ma działanie głęboko nawilżające. Ale  czy wiesz o tym, że aloes ma również wpływ na szybsze podziały komórek fibroblastów ( komórki tkanki łącznej właściwej- produkują m.in kolagen i proteoglikany), niezwykle ważnych w procesie regeneracji naskórka, szybszego gojenia się ran i wzrostu nowych włosów? 


Dostępność


Produkty aloesowe nie są produktem dla elit. Możesz je mieć na wyciągnięcie ręki w swoim domu. Uważaj jednak,  w sklepach ... a nawet aptekach znajduje się wiele kiepskich jakościowo produktów i poznasz je najczęściej po ... cenie. 
Często pytacie mnie jaki aloes mogę Wam polecić a ja od kilku miesięcy mam już swojego ulubieńca - napój aloesowy od firmy Forever.

Świetna jakość i doskonałe działanie w jednym.


 A jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o tej roślinie cenniejszej niż złoto zachęcam Cię gorąco do sięgnięcia do źródeł, z których korzystałam.Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...