środa, 18 marca 2020

Kiedy kobieta czuje się piękna ...

Fenomen obsesji piękna od zawsze mnie interesował. Na studiach podjęłam próbę analizy zaburzeń odżywiania u kobiet w okresie adolescencji. Dopiero wtedy zobaczyłam co mówią statystyki i ... nie jest dobrze. Media społecznościowe wcale w tym nie pomagają. Wszechobecne porównywanie się, kreowanie swojego życia według wyglądu.

 Drogie Kobiety - dziś o nas.


Kiedyś nie lubiłam być kobietą. I jak mówią statystyki, nie tylko ja. Nie lubimy siebie, nie dbamy o siebie, staramy się spełniać czyjeś oczekiwania. Ciągle niewystarczające. Być może ten wpis będzie inspiracją do tego, by w końcu się od siebie odczepić, polubić rude włosy, zaakceptować krągłe biodra i zaśmiać się w twarz wszystkim, którzy kiedykolwiek powiedzieli, że twoje piegi są brzydkie.
Dziś kilka krótkich rad o tym jak poprawić swoje samopoczucie, jak wspierać samą siebie i czuć się w tym świecie po prostu dobrze. 


Dbaj o swoje zdrowie


Nie sposób zacząć od innego stwierdzenia. W zdrowym ciele zdrowy duch. Wszyscy doskonale znamy te słowa, ale czy je rozumiemy? Niedobory żywieniowe, nieregularny sen, brak ruchu fizycznego mają ZNACZNY wpływ na nasze samopoczucie. Chore ciało będzie dawało o sobie znać również w złym samopoczucie, humorze, bezsensowności życia. Kluczowe będą tu: 
witamina D3, kwas foliowy, kwas pantotenowy, żelazo, witaminy B6 i B12. 


Obserwuj swój cykl


Są dni kiedy jesteśmy bardziej wrażliwe niż zwykle. Kobiecym ciałem rządzą  hormony, wiemy o tym. Estrogeny sprawiają, że czujemy się piękne, atrakcyjne i zdolne do podbicia świata, jednak ... ten piękny stan tra zaledwie kilka dni. Progesteron, choć jest również potrzebny, by cykl przebiegał prawidłowo, przysparza nam znacznie więcej problemów. Pojawiająca się opuchlizna, nieprzyjemne niespodzianki na twarzy, ból ... w takim stanie ciężko myśleć o sobie dobrze. Poznaj swój cykl, miej świadomość tego, w  których dniach potrzebujesz więcej odpoczynku, uświadom swoich bliskich. Bądź dla siebie dobra i  wyrozumiała. 

Dbaj o swój wygląd


Poznaj swoją urodę i atuty. Odpowiednio dobrany makijaż, podstawowa pielęgnacja i ozdoby w postaci np. biżuterii, idealnie pomogą wydobyć z naszej urody wszystko co najlepsze i poczuć się pewniej. Z pomocą przychodzi  tu hurtownia biżuterii sztucznej , która daje nieskończone możliwości wyboru. Na stronie nie tylko fantastyczne inspiracje, ale też wiele przydatnych rad jak dobierać dodatki do ubioru, urody czy okazji. Piękne stylowe połączenia od razu wprawią Cię w dobry nastrój. I o to właśnie chodzi! Pokaż światu, co masz w sobie najpiękniejszego. Noś uśmiech

... a nawet śmiej się to rozpuku! Śmiech sprawia, że Twój organizm jest lepiej dotleniony i  nabiera odporności. Endorfiny bardzo korzystnie działają na układ autoimmunologiczny i ochronią Cię przed potencjalnym wirusowym zagrożeniem. Poza tym śmiech ma moc łagodzić bóle np. głowy czy mięśni.  Przy rozszerzonych naczyniach krwionośnych i lepszym ukrwieniu korzysta cały Twój organizm. Roześmiana twarz jest bardziej pogodna, wzbudza większe zaufanie, sprawia, że wyglądamy młodziej i czujemy się lepiej. 

Bycie kobietą to przygoda. Baw się tym. 
Dziś cenię nieprzeciętność, rozumiem też coraz bardziej swoje ciało.
 Doceniam w sobie to co inne, wyjątkowe. 


A Ty?
Czujesz się piękna?1 komentarz:

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...