W ostatnim czasie miałam możliwość testować produkty marki Amaderm w ramach współpracy. I to właśnie uwielbiam w swojej pracy. Przychodzi do mnie firma i mówi , hej, sprawdź nasze produkty' i okazuje się, że zrobili coś naprawdę fajnego. Coś, co będę mogła polecić wielu osobom. Chcę Wam dziś opowiedzieć o perełce Amaderm- szamponie przeciwłupieżowym.
Co w nim takiego wyjątkowego. A no to, że działa przeciwłupieżowo a przy tym jednocześnie koi i nawilża. A do tego, substancje, które są w nim zawarte mają także potencjał, który pomaga zwiększyć ilość włosów.
Co mówią publikacje naukowe?
Publikacje naukowe mówią, że za łupież najczęściej odpowiedzialne są zaburzenia w mikrobiomie skóry głowy. Ważnym czynnikiem w przebiegu chorób skóry jak np. ŁZS jest nadmierna kolonizacja drożdżakami z rodzaju Malassezia. Nadmierne rogowacenie, wilgotne, ciepłe środowisko i zaburzenia funkcji obronnych skóry głowy sprzyja ich namnażaniu powodują skórne problemy jak : łupież, zaczerwienienie czy świąd skóry głowy. W naturalnym przebiegu rogowacenia skóry głowy cykl trwa 28 dni. Natomiast przy dermatozach skraca się do nawet 7 dni! *
Przeanalizujmy ten produkt.
Przeanalizujmy ten produkt.
Składniki/Ingredients
Aqua, Glycerin, Propanediol, Sodium Laureth Sulfate, Urea, Cocamidopropyl Betaine, Sodium Cocoamphoacetate, Polysorbate 20, PEG-150 Pentaerythrityl Tetrastearate, Inulin, Panthenol, Piroctone Olamine, Succinic Acid, Sulfur, Alpha-Glucan Oligosaccharide, Polyquaternium-70, Dipropylene Glycol, Sodium Chloride, Ethylhexylglycerin, Phenoxyethanol, PPG-2 Hydroxyethyl Cocamide, PEG-30 Castor Oil, Sodium Hydroxide, Parfum
Analiza składu:
Już pierwszym zaskoczeniem jest to, że szampon rozpoczyna się gliceryną- nie detergentem. Jest ona znana z działania głównie nawilżającego.
Za nim znajduje się propanediol, który najprawdopodbniej pełni w formule rolę rozpuszczalnika.
Na trzeciej pozycji widzimy najlepiej przebadany detergent- Sodium Laureth Sulfate, z grupy mocniej oczyszczających, co w przypadku problemów z łupieżem często jest niezbędne.
Mocznik jest jedną z głównych substancji aktywnych w Amaderm. W tym szamponie mamy go 3%, dzięki czemu pełni funkcję nawilżającą. Betaina Kokamidopropylenowa to łagodny detergent, dodatkowo łagodzący działanie silniejszych detergentów. A za nią kolejny łagodnie myjący detergent amofteryczny-Sodium Cocoamphoacetate. Następnie emulgator i regulator lepkości- dla lepszej konsystencji i piany. Dalej dwie silnie nawilżające substancje, dbające o płaszcz hydolipidowy skóry - inulina i pantenol. Za nimi główna substancja przeciwłupieżowa- pirokton olaminy. Oprócz właściwości przeciwłupieżowych działa także przeciwświądowo. Potem regulator pH- succinic acid, biosiarka o działaniu oczyszczającym. Dalej alfa glukan o działaniu wyrównującym mikrobiom. Przy końcu kondycjoner, który sprawia, że włosy da się rozczesać i na końcu substancje konserwujące warunkujące mikrobiologiczne bezpieczeństwo produktu.
A wiec, szampon będzie działał zarówno zmiękczająco na naskórek, nawilżająco, ale także przeciwłupieżowo -pozbywając się głównego czynnika wywołującego łupież.
A jak działa? Świetnie obrazuje to zdjęcie przed i po skóry głowy.
Myślę, że każda problematyczna skóra głowy, szczególnie ta z tendencją do suchości powinna wypróbować ten szampon i koniecznie dajcie mi znać jak sprawdził się u Was.
Więcej o produktach marki dowiecie się z Instagrama.
Justyna Grzelak
trycholog
Post powstał we współpracy z Amaderm.
*źródło: Marlena Matysek-Nawrocka, Maria Bernat, Michał Koziarski,Medyczne aspekty kosmetologii i dietetyki, Lublin, 2018
Dobrze, że nie zmagam się z łupierzem.
OdpowiedzUsuńMuszę go kupić dla męża - niestety wiele szamponów mu nie służy więc szukanie idealnego trwa :)
OdpowiedzUsuńNie znałam tej marki, a nieraz szukałam szamponu przeciwłupieżowego, który nie byłby typowym "rypaczem" i zawierałby składniki nawilżające i kojące podrażnioną skórę głowy.
OdpowiedzUsuń