poniedziałek, 9 maja 2022

Przez internet załatwisz już wszystko

  Od czasów pandemii świat praktycznie całkowicie przeniósł się do internetu. Jest to przestrzeń, w której jeszcze więcej firm zdecydowało się funkcjonować właśnie online. Okazało się, że wiele rzeczy da się załatwić także  bez wychodzenia z domu, co kiedyś graniczyło z cudem. Można skorzystać z licznych konsultacji ze specjalistami a nawet uzyskać poradę lekarską.

Powstało wiele mechanizmów a rozwijająco się prężnie internetowy świat- zmusił wręcz przedsiębiorców do wynalezienia narzędzi, by ułatwić klientom dostęp do usług online. Internet stał się nie tylko miejscem, gdzie znajdziesz pracę, wymienisz się doświadczeniami z innymi ludźmi, zamieścisz reklamę swojej profesji.Także wiele spraw urzędowych możesz już załatwić przez internet. 


Jeśli nie znasz jeszcze ePUAP to najwyższy czas, by poznać tę platformę. Można za jej pomocą załatwić wiele spraw obywatelskich jak chociażby:

- zmiany imienia i nazwiska

- zawarcie związku małżeńskiego

- narodziny dziecka

- także śmierć członka rodziny


Wesele, małżeństwo, narodziny dziecka czy śmierć kogoś bliskiego to takie wydarzenia, kiedy  najczęściej nie masz ochoty chodzić po urzędach, stać w kolejkach i bawić się w biurokrację. Są też profesje, które posługują się niezrozumiałym, dla przeciętnego obywatela, językiem. Dlatego takie rozwiązania są bardzo potrzebne!

W ramach ciekawostki powiem Wam, że przez internet można już nawet załatwić sprawy sądowe np. przez e sąd, co było dla mnie naprawdę dużym zaskoczeniem. Na stronie można wypełnić formularz kontaktowy a następnie skontaktuje się z Wami pracownik, by móc przygotować e-pozew i skierować go do e-sądu, gdzie następnie zostaje rozpatrzony. Wy zostajecie poinformowanie o wyniku sprawy.

Korzystacie z wygód jakie daje internet czy wolicie jednak odwiedzać urzędy?


Post powstał we współpracy z AFTERWEB.

5 komentarzy:

 1. Internet. Na wizytę w punkcie nie mam czasu.

  OdpowiedzUsuń
 2. Jak działają te komentarze?

  OdpowiedzUsuń
 3. To prawda, że przez internet można zrobić już praktycznie wszystko. Jak jak tylko mogę załatwić coś online i nie muszę iść do urzędu to cieszę się bardzo!

  OdpowiedzUsuń
 4. U mnie zależy od sprawy, ale jak mogę to wolę załatwiać przez neta

  OdpowiedzUsuń
 5. Tak, w ostatnim czasie wiele się zmieniło. Możliwość załatwienia sprawy przez internet to duża wygoda

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...