wtorek, 6 kwietnia 2021

Jak przyciągnąć klienta w czasie pandemii?

Stało się, od roku działania wielu branż zostały ograniczone. Życie toczy się częściej wirtualnie niż w spotkaniach na żywo i tak też musimy nauczyć się funkcjonować. Ale hej! Przyjrzyjmy się plusom tej sytuacji. Wymagania jakie postawił przed nami świat zmusza nas do budowania jeszcze bardziej kreatywnych rozwiązań i z pewnością przyspiesza ich realizację. Jedno jest pewne, jeśli nie ma Cię w internecie - nie istniejesz.Bądź autentyczny

Ludzi nie oszukasz. Jeśli faktycznie chcesz przyciągnąć klienta musisz pokazać mu siebie. Za dużo już mamy kopii i brakuje nam człowieka. Zadanie jest proste, jeśli prowadzisz swoją firmę pokaż jak wyglądała Twoja droga do sukcesu, nawet to, że nie zawsze była usłana różami  i wszystko szło po Twojej myśli. Jeśli zatrudniasz pracowników - pokaż klientowi, że jego zamówienie pakuje nie zaprogramowana do tego maszyna, ale Basia, która interesuje się nowoczesnymi rozwiązaniami w social mediach a w wolnej chwili hoduje alpaki. Ludzie - to przyszłość.

Nawiązuj relacje

Człowiek jest jednostką społeczną i wykazują to niepodważalne badania. Jesteśmy stworzeni do tego żeby żyć z innymi i jest to nieodłączny element naszego życia. Każdy chce być poważany, szanowany, doceniany. Wykorzystaj te, od lat znane, pierwsze i podstawowe ludzkie potrzeby! Spraw, by klient chciał do Ciebie wracać, bo to od Ciebie dostanie uwagę i poświęcony czas a nie pustą i bez wyrazu wykonaną usługę. 
Pokaż się

Jak ustaliliśmy na początku- jeśli nie ma Cię w przestrzeni wirtualnej- nie istniejesz. Poza ciekawymi i wartościowymi treściami dobrze jest zadbać również o pozycjonowanie stron w wyszukiwarce Google. Najważniejsze, by zostać zauważonym a potem sprawić, by klient został z nami na dłużej. Ale nie jest to proste zadanie. Jako ludzie, namiętnie uprawiający multitasking, potrafimy coraz słabiej utrzymywać koncentrację i rzadziej angażujemy się w czytane treści. W świecie, który wciąż ewoluuje specjaliści od marketingu i copywriterzy pracują nad nowymi rozwiązaniami, tak by zoptymalizować i najlepiej przekazać Twoje treści.

Trzy proste kroki do tego, by w czasie pandemii nie zniknąć z oczu klienta i sprawić, by został dłużej.
A Ty, jakie masz sposoby?1 komentarz:

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...