poniedziałek, 10 lipca 2017

15 zasad szczęśliwego życia

Kochaj

Nasze życie rodzi się z miłości i do miłości się sprowadza. To podstawa. Bez miłości nie będziesz w stanie ruszyć z miejsca. Miłość to otwartość. Otwórz się i zacznij od pokochania siebie. 
Czuj

Zawsze angażuj w to co robisz całego siebie, używaj wszystkich zmysłów, odczuwaj wszystkie emocje. Dawaj z siebie sto procent. To jest właśnie człowieczeństwo. To zdolność do formułowania myśli, uczuć, zachowań. Korzystaj z tego jak ukształtowała nas ewolucja.Ucz się
Dopóki się uczysz dopóty żyjesz. Nasze życie to ciągła nauka. Nigdy nie osiadaj na laurach. Zyskuj mądrość z każdego wydarzenia i każdego spotkanego człowieka.


Spędzaj czas z rodzicami
Rodzice to nasi pierwsi nauczyciele. To bezwarunkowa miłość. To wiecznie otwarte serce. To miłość mimo wszystko. To poświęcenie. To cierpliwość. To łzy wzruszenia, gdy coś Ci się uda i całe noce zamartwiania, gdy nie wracasz na noc do domu. Wszystko to za darmo. Nawet pomimo często przykrych słów. Zawsze. Aż do końca. 


Spędzaj czas z dziećmi i z emerytami

To nasi kolejni nauczyciele. Pomyśl, gdy dziecko uczy się chodzić, często się przewraca. Nie myśli wtedy 'to nie dla mnie'. Tylko wstaje i idzie dalej. 
Ci , którzy stoją na początku i na końcu drogi, wiedzą jak żyć i bawią się najlepiej. Nie przejmują się tym co myślą inni. Są albo za młodzi, by wiedzieć, że powinni się tym przejmować albo za starzy, żeby ich to obchodziło. 


Bądź rodzicem

Doświadczysz wtedy niesamowitych rzeczy. O sobie dowiesz się najwięcej. Poczujesz miłość, do której nawet nie wiedziałeś, że  jesteś zdolny. Zaakceptuj siebie
Swoje grube lub cienkie włosy. Swoje piegi, szerokie biodra, swój jeden odstający palec, swoje brązowe oczy. Zaakceptuj to, że nie lubisz truskawek nawet, gdy wszyscy je lubią ( znacie kogoś kto nie lubi truskawek? :D ), zaakceptuj to, że lubisz nosić spódnice. Zaakceptuj to, że wolisz spędzać czas w domu niż na hucznych imprezach. Miej odwagę być sobą. Bo to Ty i masz do tego prawo.


Nie porównuj się z innymi

Każdy z nas kroczy własną drogą. Porównywanie się do innych jest niczym innym jak ciągłym zatruwaniem własnego życia i odgrywaniem czyjejś roli. Jesteś unikatowy, jedyny w swoim rodzaju i tworzysz swoje życie. W przeciwnym razie skończysz jako drugorzędna kopia kogoś innego, znacznie gorsza od oryginału. A chyba nie o to chodzi, prawda? 


Buduj relacje

Zyskuj przyjaciół, poświęcaj im czas. Przeżywaj wspaniałe, wspólne przygody. To co przeżywa się wspólnie, przeżywa się podwójnie! A problemy rozkładane na dwoje dzielą się na pół. 


Nie wierz w przypadkowość

Uwierz mi, że wszystko to, co dzieje się w Twoim życiu, nie jest przypadkiem. Spotkasz kogoś na ulicy przebranego za milicjanta a zostaje Twoim  przyjacielem na długie lata albo może i całe życie. Napiszesz do obcej dziewczyny a dwa lata później wzruszasz się razem z nią, gdy przesyła zdjęcia z Teneryfy z pierścionkiem na serdecznym palcu. Poznajesz kogoś przez wspólne zamiłowanie do włosów a kilka miesięcy później podziwiacie razem klify na drugim końcu kraju. Każdy ma szansę wnieść w Twoje życie piękne doświadczenia, cenne lekcje i niezapomniane chwile <3

Żartuj z siebie

Jestem swoim ulubionym obiektem żartów. Mam ogromny dystans do siebie. Poziom brawury jaki czasem reprezentuję przechodzi ludzkie pojęcie.  Często śmieję się, że sama ze sobą bawię się najlepiej. Szczerze polecam. Tylko wtedy będziecie mieć ubaw do końca życia.  Jesteście jedynymi osobami, z którymi spędzicie całe życie.


Odważ się

Granice istnieją tylko w głowie. Naprawdę. Sprawdziłam to na sobie nie raz. Nic nie stoi na przeszkodzie do realizacji marzeń. Ani pieniądze, ani wiek, ani czas. 
Codziennie rób coś co Cię przeraża

Wyjdź ze swojej strefy komfortu. Lęk wysokości? Przeleć się motoparalotnią! Przeraża Cię mówienie w obcym języku. Co powinieneś robić? Właśnie w tym języku mówić! Twoje życie stanęło w miejscu i nie wiesz co dalej? Próbuj wszystkiego i codziennie rób coś czego jeszcze nigdy nie robiłeś! Nie zostaliśmy stworzeni do wygody. Zostaliśmy stworzeni do bycia wielkimi.Inspiruj się

Na świecie istnieje ponad 7 miliardów ludzi, ponad 200 państw, około  6 tysięcy języków, masa różnych kultur. Jesteśmy inni. Każdy z nas ma swoją historię, swoje marzenia, swoje doświadczenia, swoje umiejętności, swoje poglądy. Szukaj siebie, dostrzegaj różnice i przy tym baw się najlepiej!


Nie zamartwiaj się

Bo naprawdę nie masz czym. Większość rzeczy, o które się martwisz prawdopodobnie się nie wydarzy albo za rok nie będzie miała już żadnego znaczenia. Więc po co? Po burzy wychodzi słońce a deszcz jest nam potrzebny do wzrostu. 


A na koniec zaprzeczę wszystkiemu co napisałam. Wiecie dlaczego? Bo nie ma żadnych zasad. Życie to pasmo nieprzewidzianych wydarzeń i w każdej chwili decydujesz, czy w tym życiowym rollercoasterze siedzisz w ostatnim rzędzie i zamykasz oczy z nadzieją, że szybko przejedzie, czy siadasz w pierwszym rzędzie i korzystasz z rajdu ! 


Oddychaj głęboko, Śmiej się do bólu brzucha ( lub kręgosłupa jak w moim przypadku :D). Tańcz jakby nikt nie patrzył. Spaceruj spokojnie. Żyj nadzieją.  Czytaj dużo. Smakuj różnorodnie. Odkrywaj nieznane. Podróżuj daleko. Bądź spontaniczny. Motywuj innych. Grzej się przy ognisku. Słuchaj deszczu. Eksperymentuj. Nie bój się okazywać emocji. Łap okazje. Poczuj rześki poranek. Poznawaj . Przytulaj się czule. Gotuj. Gromadź pamiątki. Przeżywaj. Podróżuj autostopem. Poznaj okolicę. Szalej. Patrz w oczy. Dotykaj. Oglądaj świat. Pisz wiersze.Ubieraj kolory. Bądź tu i teraz. Poszukuj wyjątkowości.Wzruszaj się. Ćwicz wytrwale. Świętuj hucznie. Przekraczaj bariery. Słuchaj gitary. Inspiruj innych. Trzymaj za rękę.Chodź boso. Kręć loki. Poczuj słońce na skroniach. Nie zazdrość. Śpij w stodole. Łam zasady. Troszcz się. Nie marudź. Podziwiaj zachody słońca. Ufaj. Rób zdjęcia.Nie bój się. Bądź wdzięczny. Ufaj intuicji. Pomagaj słabszym. Wybaczaj . Mów, że kochasz. Marz odważnie. Jedz pizzę. Chwal codziennie. Mierz wysoko. Dziękuj szczerze. Planuj i zostaw miejsce na nieprzewidziane zdarzenia. Czerp radość. Śpij nago. Śpiewaj pod prysznicem. Próbuj. Doskonal się. Doceniaj małe rzeczy. Wyróżniaj się.Całuj w czoło.  Módl się. Sprawiaj prezenty. Zaskakuj.Pokonuj lęki. Nie bój się przyznać do błędu. Bądź nieprzeciętny. Zdobywaj szczyty. 

Zakochaj się w życiu.

11 komentarzy:

 1. Bardzo sie ciecze, ze napisalas ten post! Nawet nie wiesz jak mnie motywujesz swoja osoba...........

  OdpowiedzUsuń
 2. Jesteś bardzo pozytywną osobą. Czytam twój blog już od dawna i wydajesz się być bardzo szczęśliwa

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jestem i fajnie, że to widać i mogę zarażać tym innych! :)

   Usuń
 3. Genialna motywacja!

  OdpowiedzUsuń
 4. Pozytywna motywacja! Oby więcej takich :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Bardzo mądry wpis. Teraz ludzie coraz częściej żyją w takim tempie, że aż ciężko jest im się zatrzymać i chwilę pomyśleć o swoim życiu i szczęście. A przecież właśnie to powinno być podstawą! Na pewno wpis dający dużo do myślenia.

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...