poniedziałek, 11 grudnia 2017

Obalamy mity włosowe #2 Kosmetyki scalające końce włosówKolejny mit, z którym dziś się rozprawimy nie powstał jedynie pocztą pantoflową. Upodobał go sobie marketing. Rozdwajajace się końcówki włosów to dość częsty problem.
 Jest potrzeba?
Jest produkt.
Dlatego w reklamach możecie spotkać się ze stwierdzeniem, że jakaś genialna maska czy serum scali (sklei) końcówki waszych włosów.
Czy ktoś te informacje w reklamach filtruje?
Jasne, że nie.
Ktoś to kupuje?
Masa ludzi.
Więc dziś parę słów właśnie o naszych końcówkach.Zapraszam na post.  :)

Rozszczep podłużny włosów to inna nazwa na rozdwojone końcówki. Skoro już wiemy co to, w ogóle jest włos powyższy mit nie powinien wzbudzić jakichkolwiek wątpliwości.  Jest to problem włosowy, który zostaje nabyty podczas nieodpowiedniej pielęgnacji. Wolny brzeg włosa ulega uszkodzeniu, co powoduje pęknięcie jego osłonki.

Podobny obraz

Włos a właściwie łodyga włosa ( bo to ona ulega rozdwojeniu) jest martwym wytworem naskórka. W tych skeratynizowanych komórkach, po ukształtowaniu się łodygi, nie zachodzą żadne procesy fizjologiczne, przez co nie może tak jak np. skóra, zrosnąć się po uszkodzeniu.
Scalenie więc jakimikolwiek kosmetykami jest mitem.
Jedynym sposobem na pozbycie się rozdwojonych końców jest po prostu ich ścięcie, koniecznie ostrymi nożyczkami, by nie poszarpać włosa.
Co się stanie jeśli rozdwojony włos nie zostanie ścięty?
Będzie się nadal dzielił ( można to doskonale zobaczyć również gołym okiem) a a rozdwojenie będzie podążało do góry i coraz większa powierzchnia ulegnie uszkodzeniu.


Znalezione obrazy dla zapytania zniszczony włos


Źródła:
http://www.optics.rochester.edu/workgroups/cml/opt307/spr06/xue/project.htm

http://www.wbc.poznan.pl/Content/249330/index.pdf
Zdjęcia:
http://urbanbushbabes.com
http://fryzjeris.pl


10 komentarzy:

 1. Wiele osób wierzy w obietnice producenta w sklejenie włosa, dobrze że otwierasz im na to oczy :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Niestety, wielu z nas nieraz daje się nabierać na bzdury opowiadane w reklamach. W dzisiajszych czasach każdą informację trzeba sprawdzać dwa razy. Na szczęście coraz więcej osób sama dba o poszerzanie swojej wiedzy :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dokładnie! Sami musimy robić selekcję informacji i wybierać odpowiednie dla siebie produkty :)

   Usuń
 3. Przydatna garść wiedzy, dzięki. :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Świetny post :) trzeba obalać mity

  OdpowiedzUsuń
 5. Bardzo cenne informacja! Okazuje się że faktycznie niewiele osób ma świadomość, jak naprawdę wyglądają takie sprawy. Zamiast się tym martwić, lepiej poczytać takie rzetelne informacje i po prostu się do nich zastosować :)

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...